z
Meniu
Kontaktai

Užsakymai priimami tel:
8-685-38984;
 8-670-03330.
El.paštas: info@malkine.lt
Select language
Rekomenduojame
Malkos kaina - geodezija
Malkos kaina - kadastriniai
Svetainės lankomumas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kūrenimo malkomis privalumai

Tinkama malkų priežiūra Gyvenantys nuosavuose namuose puikiai žino, jog šildyti patalpas malkomis yra kur kas praktiškiau, nei jungtis prie centrinės miesto šildymo sistemos. Pirmiausia todėl, kad namo savininkas pats gali nuspręsti, kada pradėti šildymo sezoną, priešingai nei daugiabučių gyventojai, kurie priversti laukti, kol tai už juos nuspręs savivaldybė. Tačiau populiarumą šildymas malkomis pelnė dėl to, kad tai yra vienas pigiausių būdų (lyginant net ir su kitais šiuolaikiškais sprendimais) aprūpinti būstą šiluma. Vis dėlto, neretai galima išgirsti kalbant apie neigiamą šio pasirinkimo poveikį gamtai. Daugiausiai kritikos šildymas malkomis sulaukia dėl to, kad pasirinkus šį būdą į aplinką patenka daug dūmų. Tačiau yra būdų, kaip trūkumus paversti privalumais. Kad pasirinkus būstą šildyti malkomis iš sistemos į aplinką nepatektų tiek kenksmingų dūmų, pirmiausia reikėtų pasirūpinti tinkama krosnimi. Moderniuose gaminiuose vykstantis degimo procesas yra kur kas mažiau kenksmingas nei seno tipo krosnyse. Dar vienas svarbus elementas – kokybiškos malkos. Kuo malkos yra kaitresnės, tuo geriau jos dega ir tuo mažiau dūmų jos skleidžia. Be to, ir patalpas apšildo geriau, todėl ir žaliavos kūrenti reikia gerokai mažiau. Pasirinkus kaitriausias malkas ne tik sutaupote, tačiau tausojate ir gamtą.

Patogumas kūrenant malkomis

Kad būstą šildyti malkomis būtų patogu, parduoda malkas optimalaus dydžio. Optimalus sprendimas – kaip tik katilo dydžio žaliava, kurios nereikės papildomai skaldyti ir bus galima paprasčiausiai įdėti ir kūrenti. Tai paspartins procesą. Jei perkate didesnių matmenų žaliavą, ko gero, tuo pasirūpinti reikėtų prieš dėliojant malkas malkinėje. Be to, skaldytas malkas ne tik patogiau kūrenti, tačiau lengviau ir prižiūrėti. Pirmiausia, mažesnes malkas lengviau sudėlioti (jos nėra tokios sunkios ir jas galima kompaktiškiau sudėti, kad užimtų mažiau erdvės), o taip pat jos ir džiūna greičiau.

Malkos skirtos ne tik šildyti namus

Nors didžioji parduotų malkų dalis skirta šildyti būtent namus, tačiau reikėtų nepamiršti ir kitų objektų, pavyzdžiui, pirties ir visų mėgstamos šašlykinės. Kokios malkos tinkamiausios kūrenti čia? Pirtis dažniausiai šildoma tik pirmos kaitros grupės, visiškai išdžiovintomis malkomis, nes ją reikia gana greitai įšildyti, pasiekti aukštą temperatūrą ir ją išlaikyti. Jei ruošiami lauko kepsniai, situacija labai panaši, nes taip pat reikalinga didelė kaitra, o paprastai ją išlaikyti tenka ne uždaroje erdvėje, kaip kūrenant pirtį, bet lauke. Taigi ir ruošiant patiekalus ant šašlykinės, dažniausiai renkamasi pirmos kaitros grupės malkas – uosį, beržą, ąžuolą. Tiesa, jos gana ilgai dega ir kol gaunamas reikiamas žarijų kiekis (ant kurių bus kepami patiekalai) gali praeiti valanda ar net daugiau, tačiau tokiu būdu paruoštų patiekalų skonis neprilygstamas.

                                                                       Kontaktai                               Copyright © 1998 - 2020 www.malkine.lt